Strona główna
W górę
L-100
L-420
NDTM-10
LMC-10
L-50
L-51
LS - 200
KF-10
RF-100
LM-10
UVB-20
Głowice pomiarowe
Przystawka PL-68
Przystawka PL-1
Podstawy

Miernik luminancji   LM-10         Sprzedaż wstrzymana !

LM-10Miernik luminancji LM-10 przeznaczony jest do pomiaru luminancji źródeł światła oraz powierzchni odbijających lub rozpraszających  naturalne i sztuczne promieniowanie. Jest niezastąpiony przy określaniu zagrożeń na stanowiskach pracy przez służby BHP, badaniu źródeł światła i ich opraw, a także badaniu powierzchni odbijających i rozpraszających światło. Można nim badać np. luminancję monitorów komputerowych (zwykłych i LCD), maszyn, narzędzi chirurgicznych itp. Posiada solidną, metalową obudowę, która pozwala na zamocowanie miernika na statywie fotograficznym. Podobnie jak w lustrzankach, światło pada jednocześnie na element światłoczuły i okular, co pozwala  na obserwowanie badanej powierzchni w trakcie wykonywania pomiarów.

Miernik luminancji LM-10 przystosowany jest do współpracy z komputerem przez łącze RS232C. Oferowany przez Sonopan program (lm.exe) jest w wyposażeniu podstawowym. Przykładowy wygląd okna programu można obejrzeć tutaj. W instrukcji obsługi znajduje się opis protokołu transmisji dla tych użytkowników, którzy chcą mieć własny program do gromadzenia i obróbki danych.
Zaawansowane układy czynią obsługę miernika niezmiernie prostą. Opcje użytkowe dostępne są przy pomocy rozwijalnych list menu widocznych na zewnętrznym wyświetlaczu graficznym. Wyniki pomiarów widoczne są także bezpośrednio w wizjerze. Dodatkowo komfort pracy zwiększają zaawansowane funkcje, takie jak: automatyczne zerowanie i wyłączanie, kontrola napięcia baterii, dwa tryby kalibracji, a także dwa wyświetlacze (jeden widoczny przez okular, drugi na zewnątrz obudowy) oraz in.
Bardzo duża dokładność i dynamika układu pomiarowego  daje możliwość szerokiego zakresu stosowania, w tym również w laboratoriach fotometrycznych.

Ulotka w formacie pdf.
 
PARAMETRY   TECHNICZNE

zakresy pomiarowe:

 0,01 ÷ 600 cd/m2
      1 ÷ 60 kcd/m2
   100 ÷ 6000 kcd/m2

klasa dokładności:

A wg CIE

zmiana zakresu pomiarowego:
minimalna odległość pomiarowa:

automatyczna lub ręczna
1 m

kątowe pole pomiarowe:
minimalne fotometrowane pole:

1o
Φ 16mm

wilgotność względna otoczenia:
zakres temperatury pracy:

≤ 80 %
0 ÷ 40°C

wymiary gabarytowe:
zasilanie:

207 × 96 × 222 mm
bateria alkaliczna 9V

Wyposażenie podstawowe:
  • kabel komunikacji z komputerem PC,
  • bateria zasilająca,
  • program komputerowy do obsługi miernika,
  • instrukcja obsługi,
  • karta gwarancyjna,
  • futerał (walizka).
Wyposażenie dodatkowe:
  • statyw
  Miernik luminancji LM-10 uzyskał świadectwo typu nadane przez Główny Urząd Miar i może być wzorcowany.

Podstawowe informacje z fotometrii.

Copyright © 2008 SONOPAN sp. z o.o.